четвер, 9 листопада 2017 р.

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови на честь ушанування пам`яті Преподобного Нестора Літописця.
Солов`їну, барвінкову,
Колосисту на віки
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки
Берегти її, плекати, -
Будем завжди й повсякчас, -
Бо ж єдина, так як мати, -
Мова кожного із нас.
   Так, багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.
   У мові - доля народу, без неї немає нас, немає минулого і майбутнього. Наше рідне калинове слово увібрало в себе віковічний плин Дніпра, шурхіт колосся, шепіт дібров, спів соловейка.
   В книгозбірнях України ми можемо знайти видання ХУІ ст..: «Требник» Петра Могили, «Граматику», «Києво-Печерський Патерик» Мелетія Смотрицького. Сотні незвичайних книжок минулих літ. Тримаючи в руках «Апостола», «Повість минулих літ», в якій Нестор Літописець оповідає про започаткування слов`янської писемності, читаючи ці твори, ми пишаємось тим, що народились на цій святій землі, стаємо мудрішими, освіченішими. З глибини віків промовляють до нас твори Нестора. Разом з ним роздумуємо про добро, справедливість, про мир та благополуччя нашого народу.
   Шановні колеги! Зі святом Вас – Днем української писемності та мови. Плекайте рідне слово, шануйте нашу духовну основу.
Сьогодні в нашій бібліотеці ви можете ознайомитися з книжковою виставкою «Моя велична українська Мово!», де користувачі бібліотеки можуть віднайти відповіді на свої запитання, як правильно розмовляти українською в книзі Марії Волощак «Правильно-неправильно». Для старшокласників і абітурієнтів цікавим буде посібник української мови Л.І.Мацька, О.М.Сидоренка, в якому висвітлюється теоретичний і практичний матеріал шкільного курсу сучасної української літературної мови в тому обсязі, в який необхідно засвоїти випускникам середньої школи відповідно до вимог, які ставлять перед ними вищі навчальні заклади України. А також для всіх, хто прагне грамотно і правильно укладати сучасні ділові папери допоможе «Сучасна українська ділова мова» М.Г.Зубкова. Та іншої корисної інформації тим, хто цікавиться мовними питаннями.
   Після складних уроків учні молодших класів завітали до бібліотеки для проведення гри-хвилинки  «Мовні перлини для кожної дитини». Для дітей створено емоційний настрій, у вигляді ігрового елементу, на сприйняття нової інформації про рідну мову. Увага дітей була спрямована на гру-відпочинок та підтримання інтересу до діалогу про мову.






 

Немає коментарів:

Дописати коментар