вівторок, 10 квітня 2018 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
«Книга наш друг і порадник»
   В сільській бібліотеці Тиждень дитячого читання проходив з 26.03. по 30.03.2018 року під гаслом «Книга наш друг і порадник».
Юним читачам запропоновано:
   26.03. – День нових книг: «Познайомимося! Ми новенькі!»
   Діти із захопленням та цікавістю знайомилися з новинками літератури. Різнобарвні книги вабили до себе не тільки, щоб подивитися, але й прочитати.
  
            
   27.03. – День книжкових ювілярів: «Усе минуще – тільки книги вічні».
   Книги, які читали наші батьки, не перестають захоплюватися і нинішні читачі. Учні середніх класів знайомилися з книгами-ювілярами, які представлені на книжковій виставці. Для багатьох школярів було новинкою, що представлені книги мають досить солідний вік з часу написання та виходу у світ, а саме:
-          «Енеїда», І.П. Котляревського – 220 років;
-          «Наталка-Полтавка», І.П.Котляревського – 180 років;
-          «Сто тисяч», І. Карпенка-Карого – 130 років;
-          «Мина Минайло», М. Куліш – 90 років та багато інших книг-ювілярів.
Звичайно, творів-ювілярів року набагато більше, тож познайомитися з ними можна, переглянувши виставку «Ювілейний вернісаж», яка представлена в бібліотеці.
 
   28.03. -  День національно-патріотичного виховання: «Герої ХХІ століття».
   З метою виховання громадянина- патріота України, утвердження любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави в місцевій загальноосвітній школі для учнів 6-7 класів було проведено урок мужності «Герої нашого часу».
   Проведено презентацію двох бібліографічних довідників «Хай знову запахнуть житами поля. А в нас запанує хай мир». Разом з тим , переглянуто слайди про наших земляків. Учні уважно слухали розповідь Героя України Гринюка В.В. та дуже добре вивчили та розповідали біографії своїх односельчан, які побували в зоні АТО.
   Діти пишаються своїми рідними та сусідами – за мужній подвиг, стати на захист нашої держави. Крім того, представлено книги про війну, побачену на власні очі:
   - «Повернутися дощем», С. Талан;
   - «Ракурс», С. Талан;
   - «Оголений нерв», С. Талан;
   - «Аеропорт», С. Лойко;
   - «Катастрофа і Тріумф», Л. Івшина (загальна редакція).
         
        29.03. – День історико-краєзнавчих книг: «Історія і сучасність».
   У сучасному суспільстві знання історії й культури рідного краю, підтримка й вшанування його звичаїв і традицій мають велике значення та актуальність.
   Наш край може розповісти багато цікавого, навіяти радість, воскресити в пам`яті давні перекази, бувальщини, легенди, тому що має особливу історію.
   Сьогодні на засіданні виконавчого комітету бібліотекар ознайомила присутніх з історико-краєзнавчими книгами, які знаходяться в бібліотеці для загального користування:
-          «Ківерцівщина: крізь віки і долі (історико-краєзнавчий нарис);
-          «Ківерцівщина та Олика в історії України та Волині (науковий збірник);
-          «Ківерці: минають дні, спливає час» (ретро альбом);